VIII PÓŁMARATON HENRYKOWSKI 

Już 27 IV 2019 r. odbędzie się najważniejsze wydarzenie biegowe na terenie Gminy Ziębice – VIII Półmaraton Henrykowski (w tym Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków), któremu będzie towarzyszyć także bieg na dystansie 10 km (Śladem Księgi henrykowskiej) oraz Bieg Krasnala dla dzieci. W tym roku Gmina Ziębice przenosi swój półmaraton na wiosnę i łączy siły z Fundacją Klasztoru Księgi Henrykowskiej i Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Henrykowie, którzy w poprzednich latach także organizowali imprezę biegową w Henrykowie. Dodatkowo wsparciem technicznym będzie służyć wrocławskie stowarzyszenie Pro Run współpracujące z wieloma samorządami przy organizacji takiego typu imprez. Ponadto dzięki temu współdziałaniu uda się zorganizować nie jedną, ale dwie duże imprezy sportowe na terenie Gminy Ziębice – oprócz biegów, mamy w planach organizację 15 czerwca 2019 r. Henrykowskiego Maratonu Rowerowy „Ora Et Ride„. 

Burmistrz Ziębic zaprasza wszystkich biegaczy zwłaszcza z terenu gminy i powiatu do Henrykowa na malownicze trasy biegów. 

Foliba na Półmaratonie Henrykowskim!
Tego jeszcze nie było!!! Biegaczy i kibiców podczas sobotniego biegu do walki zagrzewać będzie zespół Foliba. Zespół odnajduje swoje korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Uwaga!!! Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym podnoszą temperaturę otoczenia o średnio 15°C!