INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ZIĘBICE

W związku z organizacją przez GMINĘ ZIĘBICE we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Run (organizator techniczny) VIII Półmaratonu Henrykowskiego informujemy o utrudnieniach w poruszaniu się po drogach gminnych i powiatowych w związku z ich zamknięciem na czas trwania biegu t.j. 27 kwietnia 2019r. (sobota) w godzinach 11.00 – 14.00.

Trasa biegu prowadzi przez miejscowości Henryków-Raczyce-Witostowice-Dobroszów-Ostrężna-Nowina-Jasienica-Skalice-Raczyce-Henryków (poniżej mapka biegu).

Jednocześnie informujemy, że objazd drogi wojewódzkiej nr 395 do Wrocławia przez Skalice będzie również zamknięty w terminie i w godzinach podanych powyżej.

Policja w czasie trwania biegu będzie kierowała kierowców jadących z kierunku Ziębic do Strzelina i Wrocławia nowym objazdem przez Henryków (ul. Polna koło Szkoły Podstawowej) – Muszkowice – Piotrowice – Ciepłowody – Targowicę – Skoroszowice – Dankowice – Wąwolnicę – wyjazd na drogę wojewódzką nr 395 przed Białym Kościołem – długość objazdu z Ziębic do Strzelina ok. 33 km.

Możliwy jest też objazd dla kierowców wyjeżdżających z Ziębic w kierunku Strzelina i Wrocławia przez Przeworno (Ziębice – Kalinowice Dolne – Wigańcice – Mników – Sarby – Cierpice – Przeworno – Krzywina – Jegłowa – Strzelin) – długość objazdu z Ziębic do Strzelina ok. 32 km.