Nowe trasy rowerowe w gminie Bardo

W dniu wczorajszym (sobota 04.05.2019) w gminie Bardo odbyło się uroczyste otwarcie tras rowerowych w ramach projektu „Singletrack Glacensis”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 rowerzystów.

Start masy krytycznej – czyli korowodu rowerzystów z wozem OSP Brzeźnica i OSP Przyłęk oraz ciuchcią Bardolino na czele – wyruszył przed południem z mostu kamiennego w kierunku ul. Lipowej. Przy bramie wjazdowej na Pętlę Hrabiowską – to jedna z nowych tras – dokonano oficjalnego otwarcia. – czytamy na profilu gminy Bardo.

Warto przypomnieć, że „projekt „Singletrack Glacensis” to ponad 133 km tras typu singletrack położonych na terenie 7 gmin: Bardo (31,5 km), Bystrzyca Kłodzka (5,3 km), Gmina Kłodzko (15 km), Lądek Zdrój (22 km), Międzylesie (14,6 km), Stronie Śląskie (19,3 km) i Złoty Stok (26 km). Liderem projektu jest Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej. Trasy wykonane w Gminie Bardo poprowadzone są m.in. do Przełęczy Łaszczowa, Miejsca Hrabiowskiego czy od Wilczej do Opolnicy/Barda. W ramach projektu posadowiona została stacja doładowawcza dla e-bike’ów oraz stacja naprawcza (znajdują się one przy parkingu na ul. Skalnej w Bardzie).
Projekt „Singletrack Glacensis” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.”

źródło/foto UM Gmina Bardo