Dobry występ Piotra Zielińskiego w Serie A

Pochodzący z Ząbkowic Śląskich piłkarz zaliczył znakomity występ w ostaniej kolejce serie A. Według Gazeta Della Sport Zieliński był najlepszym zawodnikiem na boisku w przegranym wyjazdowym spotkaniu z Bologną 2:3. Włoska gazeta wystawiła Zielińskiemu notę 6.

W całym meczu miał wiele zrywów, był najbardziej aktywny w drugiej połowie. Mógł dać Napoli zwycięstwo, ale w końcówce trafił w słupek – czytamy w Gazecie

Warto przypomnieć, że Zieliński rozpoczął swoją karierę w Orle Ząbkowice Śląskie, skąd latem 2007 trafił do Zagłębia Lubin. Cztery lata później wyjechał do Włoch, gdzie związał się z Udinese Calcio. 2 listopada 2012 zadebiutował w barwach pierwszej drużyny podczas ligowego meczu z Caglari Calcio. 1 września 2014 został, do końca sezonu 2014/15, wypożyczony do Empoli FC, zaś w lipcu 2015 wypożyczenie zostało przedłużone o kolejny sezon. 24 października w meczu Empolic FC z Genoą (2:0) zdobył swoją pierwszą bramkę w Serie A. 4 sierpnia 2016 podpisał pięcioletni kontrakt z SSC Napolic. Kwota transferu wyniosła ok. 14 mln euro.

foto: Getty Images / SSC NAPOLI/SSC NAPOLI / Na zdjęciu: Piotr Zieliński