Spotted – fenomen czy zwykła tablica ogłoszeń?

Spotted – dziś chyba każdy zna to słowo. To wirtualne tablice ogłoszeń – sprzedażowych, donosicielskich, matrymonialnych. Obecnie praktycznie każda miejscowość w powiecie Ząbkowickim posiada swój spotted. W szerokiej ofercie znajdziemy spotted o stosunkowo małym zasięgu, jak na przykład: „Spotted – Basen w Srebrnej Górze”, Spotted – Kamieniec Ząbkowicki oraz te o zasięgu znacznie większym: Spotted – Ząbkowice Śląskie (10 tyś. fanów) czy Spotted – Ziębice (ponad 1700 fanów).

Niewątpliwie najpopularniejszym spotted w regionie jest – Spotted Ząbkowice Śląskie. To właśnie na tym serwisie pojawia się najwięcej ogłoszeń. Od tych najbardziej abstrakcyjnych, typu: „Szukam kilku byków, którzy niby na mnie napadną jak będę szedł z dziewczyną, a ja wam dam radę. Oczywiście stawiam flache”, po te bardziej praktyczne, „Pilnie poszukiwany kominiarz! „.

Spotted niewątpliwie ma swój wymiar praktyczny, dlatego też zostało dostrzeżone przez różnego rodzaju media i okrzyknięte hitem. Zachwycono się prostotą prawdopodobnej możliwości poznawania nowych osób, przełamywania nieśmiałości, siłą internetu i tego, jak przenika i wpływa na “świat rzeczywisty.” Dzięki armii spotterów obywatelskich nie ominie nas informacja  o wypadkach i korkach na drodze oraz ważnych informacjach z życia miast, osiedli i małych wiosek. To też dobre miejsce do marketingu szeptanego

Aczkolwiek, jak twierdzą autorzy spider’s web ” trend spottingu przeradza się we wspaniałe miejsce do trollowania. Napisanie wiadomości na strony spottingowe bez otrzymania durnych komentarzy graniczy niemal z cudem. Nie ma się co dziwić, nawet poważne posty aż proszą się wyśmianie. Dziewczyno, naprawdę ciężko było poprosić o numer?

Administratorzy stron spotted są kluczem do tego, aby ta funkcjonalność nie stała się miejscem absurdalnych wypowiedzi, obrażania i wyśmiewania się z innych osób, mobbingu i pozostałych form wypowiedzi, które mogą skończyć się w sądzie. Anonimowość, którą zapewnia spotted daje ogromne możliwości bezkarnego zachowania i o tym należy pamiętać.

Interesującym może być fakt, że administratorzy spotted pozostają anonimowi. Czy wynika to z obawy przed konsekwencjami prawnymi? A może strachem, w którą stronę będzie ewoluować spotted i co ze sobą przyniesie. Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy spotted to fenomen czy po prostu tablica ogłoszeń w nowym wydaniu. Jednak, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że spotted stają się cennym źródłem informacji dla lokalnej społeczności.

Nauka hiszpańskiego Wrocław, kurs hiszpańskiego Wrocław, szkoła hiszpańskiego Wrocław