Szkoła językowa „DIRECT” zaprasza na kursy językowe w nowym roku szkolnym!

O zaletach znajomości języków obcych nikogo nie trzeba przekonywać. Polacy coraz chętniej uczą się nowych języków. Znajomość języków otwiera wiele możliwości, dodaje swobody działania i podwyższa konkurencyjność na rynku pracy. Warto jednak wiedzieć, że nauka języków obcych wpływa także korzystnie na rozwój dzieci. Przyswajanie podstaw gramatycznych rozwija umiejętności umysłowe, poprawia zdolność uczenia się, koncentracji oraz zapamiętywania.

Ucząc dzieci języków, poszerzamy im horyzonty. Uświadamiamy maluchom, że istnieją kraje, języki, społeczeństwa, które różnią się od nas. To bardzo ważne, by już najmłodsi wiedzieli o różnorodności świata i wykazywali zainteresowanie innymi kulturami.

foto: sala zajęć dla najmłodszych uczniów: Direct Junior Ząbkowice Śląskie, Ziębicka 60

To właśnie na te wyżej wymienione aspekt szkoła Direct z siedzibą w Ząbkowicach Śląskich kładzie szczególny nacisk w swoim curriculum.

Szeroko pojęty rozwój naszych uczniów jest dla nas niezwykle istotny. – mówi jeden z lektorów, na co dzień współpracujący ze szkołą Direct. Oprócz nauki języka sensu stricte staramy się, aby nasi uczniowie czuli się komfortowo we współczesnym, zglobalizowanym świecie, znając jego kontekst kulturowy, społeczny czy polityczny.

Założycielem i zarazem dyrektorem szkoły jest absolwentka University of Aberdeen (Wielka Brytania), Universita di Bologna (Włochy) oraz Uniwersytetu Wrocławskie – Anna Górecka.

Szkoła „Direct” powstała z pasji do języków obcych i ogromnej satysfakcji przekazywania jej innym poprzez naukę – mówi założycielka.- Uwielbiamy uczyć, ale jednocześnie bardzo poważnie traktujemy naszą pracę, szanujemy naszych klientów, ich czas, pieniądze oraz zaufanie, którym nas obdarzają. Dlatego starannie dostosowujemy metody nauczania do ich potrzeb – dodaje.

Stąd w ofercie szkoły pojawiają się autorskie programy nauczania, takie jak: Angielski dla Dzieci (Direct Junior) czy tegoroczna nowość ,Angielski w Biznesie dla Młodzieży.

foto: warsztaty językowe dla dzieci w Direct Junior – nauka poprzez zabawę

Direct Junior to program skierowany do najmłodszych uczniów.  Najmłodsi uczniowie zaczynają zajęcia już w wieku 4 lat.

Autorski program „Direct Junior” to nowy, oparty o nasze wieloletnie doświadczenia, starannie przygotowany kurs języka angielskiego, skierowany do dzieci już od 4 roku życia. W programie tym dzieci nie siedzą w ławkach, nie uczą się z  książek i nie zapisują nowych słówek w zeszycie. Zamiast tego, w kolorowej i przytulnej sali zabaw, oglądają atrakcyjne karty, plansze i słowniki obrazkowe, układają angielskie słówka z puzzli i domina, odgadują językowe łamigłówki, utrwalają poznane słownictwo w piosenkach i zabawach ruchowych, a nawet porównują angielskie słówka z językami romańskimi.Dzięki „kontrolowanej” zabawie twórczej, dzieci uczą się, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Bogata i zróżnicowana gama autorskich materiałów dydaktycznych jest wykorzystywana na każdych zajęciach. Ponadto, aby bardziej zaangażować i zainteresować dzieci, na program Direct Junior składa się kilka komponentów, takich jak:  Warsztaty, Animacje Językowe, Musical English, Storytelling, czy Elementy języków romańskich. – podkreśla Anna Górecka.

foto: jedna z sal szkoleniowych w szkole Direct

Natomiast Angielski w Biznesie dla Młodzieży jest skierowany do uczniów szkół średnich, którzy już teraz chcą się przygotować do tego co może ich spotkać na rynku pracy. Program kształtuje praktyczne umiejętności, a uczniowie mają okazję nauczyć się jak napisać Cv, list motywacyjny czy napisanie biznes planu własnej działalności gospodarczej.  Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, a uczniowie mają okazję się również sprawdzić w codziennych sytuacjach z życia zawodowego jak rozmowa o pracę, negocjacje.

foto: tegoroczne plany zajęć dla uczniów szkoły

Oprócz autorskich programów nauczania oferta szkoły zawiera: naukę angielskiego, niemieckiego, francuskiego oraz włoskiego na wszystkich poziomach, konwersacje językowe, pomoc w zaległościach w szkole, lekcje przez skype, przygotowanie do certyfikatów typu: B2First, CAE, CPE, IELTS, LCCI, tłumaczenia oraz kursy języka w biznesie.  W niezwykle zróżnicowanej ofercie szkoły Direct znajdziemy również kurs przygotowujący uczniów szkół średnich do studiów w Wielkiej Brytanii.

Pani Anna podkreśla, iż w nauczaniu stawia na profesjonalizm. Lektorzy poszczególnych języków w „Direct” również posługują się tymi językami na poziomie mowy ojczystej. Studia, praca i życie za granicą pozwoliły im na opanowanie języka w sposób naturalny, dzięki czemu mogą przekazać wiedzę nie tylko teoretyczną, ale też praktyczną, przydatną w życiu codziennym za granicą. Lekcję są więc prowadzone w 90% w językach angielskim,niemieckim,włoskim, francuskim przy użyciu najwyższej jakości materiałów dydaktycznych, sprawdzonych wydawnictw oraz różnego rodzaju nowinek technologicznych.

mat. prasowy