Zatrzymani nietrzeźwi kierujący – rekordzista miał 4 promile!

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów. Niechlubnym rekordzistą był 43 letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi: grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 złotych.

27 sierpnia 30 letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego zauważył, że kompletnie pijana kobieta wsiadła za kierownicę Audi i w takim stanie chciała jechać. Zatrzymał tę kobietę i oddał w ręce policjantów. W trakcie interwencji kobieta był agresywna i wulgarna i znieważyła policjantów. W chwili zatrzymania kobieta – mieszkanka powiatu nyskiego miała 2,7 promila alkoholu w organizmie.

29 sierpnia po godzinie 8 rano w Ziębicach został zatrzymany 43 letni mieszkaniec powiatu nyskiego, który kierował VW Passatem mając 4 promile alkoholu w organizmie. Jadącego od krawężniaka do krawężnika po drodze zobaczyli inni kierowcy. Pojechali za nim i zatrzymali niebezpiecznego kierowcę. Pijany mężczyzna jeszcze próbował uciekać pieszo, ale stan, w jakim był tego nie ułatwiał. 43 latek został zatrzymany w policyjnym areszcie a po wytrzeźwieniu postawiono mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

30 sierpnia tuz przed 23 w Ząbkowicach Śl. policjanci zatrzymali do kontroli młodego rowerzystę. W chwili zatrzymania 17 latek miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie a dodatkowo posiadał przy sobie ponad 40 porcji amfetaminy. Nastolatek został zatrzymany w policyjny areszcie do wyjaśnienia. W chwili obecnej policjanci wyjaśniają skąd nastolatek miał narkotyki i co miał z nimi zrobić.
źródło KPP Ząbkowice Śląskie