Nieroztropny wędkarz

O prawdziwym pechu może mówić mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, który został zatrzymany podczas łowienia ryb. Mężczyzna poławiał ryby za pomocą sieci, na które użycie trzeba mieć specjalne uprawnienia. Mężczyźnie postawiono zarzuty i grozi my kara grzywny, ograniczenia wolności a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

25 września 78 letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego wybrał się na ryby na prywatny zbiornik wodny. Właściciel wyraził zgodę na łowienie tam ryb każdym sprzętem. I byłoby wszystko w porządku, gdyby nie fakt, że mężczyzna pomylił zbiorniki i założył sieci na zbiorniku należącym do Państwowego Gospodarstwa Wodnego – Wody Polskie. Tam został zatrzymany przez patrol składający się z policjanta oraz Strażnika Rybackiego. Po wyjęciu sieci, ryby, które się tam znajdowały zostały wypuszczone a sprzęt służący do ich połowu czyli sieci, łódka i podbierak zostały zabezpieczone.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Sprawa może skończyć się grzywną, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do 2 lat.
źródło KPP Ząbkowice Śląskie