3,5 tysiąca porcji narkotyków przejęte przez ząbkowicką policję

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Ząbkowicach Śląskich zatrzymali 45-latka, który miał przy sobie dużą ilość narkotyków. Z zabezpieczonych środków odurzających można było uzyskać blisko 3,5 tysiąca porcji handlowych. Po tym jak usłyszał zrzuty został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Ząbkowice Śląskie, który był poszukiwany.Po zatrzymaniu policjanci mając wiedzę, że może on posiadać narkotyki przeszukali mieszkanie, które wynajmował i nie mylili się. Znaleźli w nim duże ilości narkotyków, w tym około 2700 porcji amfetaminy, blisko 600 porcji marihuany oraz ponad 50 gramów narkotyku MDMA – pochodną amfetaminy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 45-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa. Po doprowadzeniu do sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności w tej sprawie, w tym skąd mężczyzna miał i co zamierzał zrobić z narkotykami. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków sąd może orzec nawet do 10 lat więzienia.
źródło KPP Ząbkowice Śląskie