Podsumowanie akcji ZNICZ 2019 na terenie powiatu ząbkowickiego

Policyjna akcja ZNICZ 2019 na terenie powiatu ząbkowickiego jak i całym kraju, prowadzona była od 31 października do 4 listopada. W ciągu minionych 5 dni wzmożonych działań funkcjonariusze czuwali w szczególności nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego poruszających się pojazdami jak i pieszo. Zwracali także uwagę na osoby, które odwiedzały groby najbliższych. Prośby i apele o zachowanie ostrożności w tym roku pomogły. Świadczą o tym wyniki, na podstawie których możemy ocenić, że w naszym powiecie było bezpiecznie.

Łącznie podczas działań nad naszym bezpieczeństwem czuwało 134 policjantów. Podejmowane w tym czasie przez funkcjonariuszy czynności miały przede wszystkich charakter informacyjno – pomocowy. W ciągu 5 dni działań odnotowano jeden wypadek drogowy, w którym ucierpiał kierowca. Doszło do 7 kolizji drogowych – były to tzw. „stłuczki”. Policyjne apele o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, szczególnie w czasie zwiększonego ruchu na drogach przyniosły bardzo dobry efekt. Podczas akcji ZNICZ 2019 policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Niestety 3 kierowców straciło na 3 miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym. Policjanci nałożyli 115 mandatów karnych za różne przewinienia i zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny samochodów.
źródło KPP Ząbkowice Śląskie