Pijani nieletni okradli samochód – trafili w ręce policjantów

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali dwóch nieletnich, którzy skradli z samochodu plecak, w którym były m. In. pieniądze. Obydwaj w chwili zatrzymania byli pijani.

Po godzinie 18 policjanci dostali zgłoszenie, że na jednej z ulic w Bardzie dwóch młodych mężczyzn weszło zaparkowanego samochodu i zabrało z niego plecak. W plecaku były różne przedmioty oraz pieniądze. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Zatrzymali dwóch znanych wcześniej – 16 i 17 latka. Obydwaj byli pod wpływem alkoholu – starszy miał ponad pół promila a młodszy ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 17 latek został zatrzymany w policyjnym areszcie a 16 latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka, gdzie po wytrzeźwieniu został przewieziony do Ośrodka Wychowawczego. Taki środek może zastosować Sąd Rodzinny w stosunku do nieletnich, którzy wykazywali się demoralizacją oraz popełniali czyny karalne.

Starszy -17 latek po wytrzeźwieniu zostanie doprowadzony do prokuratora a następnie stanie przed sądem. Będzie odpowiadał za kradzież a także za picie alkoholu. Dodatkowo policjanci będą wyjaśniali, skąd nieletni mieli alkohol.