Patryś żyje z wyrokiem śmierci! Walczymy o najdroższy lek świata!

Sześciomiesięczny Patryk z Wrocławia choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Może rozwijać się w miarę normalnie, ale potrzebuje do tego nowoczesnego leku ze Stanów Zjednoczonych, który kosztuje aż 2,1 mln dolarów.

Nasz synek urodził się z wyrokiem śmierci, z nieuleczalną chorobą genetyczną. Rdzeniowy zaniki mięśni (SMA1) odbiera Patrysiowi siły, zabiera zdolność ruchu, jedzenia i oddychania. Cudowne życie, które tak długo planowaliśmy, rozsypało się… Niedowierzanie i płacz musieliśmy zastąpić działaniem. Naszą jedyną szansą jest koszmarnie droga terapia genowa w USA. Zatrzymuje postęp choroby i stopniowo przywraca utracone funkcje ruchowe. Jedynym, co nas od niej dzieli, jest niewyobrażalnie wysoki koszt. Nie mamy jednak innego wyjścia. Nie poddajemy się i prosimy o Twoją pomoc. Tylko Ty możesz uratować życie naszego synka… – piszą rodzice Patryka na stronie internetowej „siepomaga”

W USA lekarzom udało się wynaleźć  lek, który hamuje postęp choroby i przywraca utracone funkcje ruchowe! Preparat dostarcza kopię genu, którego Patryk nie ma (i przez brak którego jego mięśnie umierają). Organizm Patryka sam zacznie produkować białko, niezbędne do pracy mięśni..Dzięki lekowi jest szansa, że Patryk będzie się ruszać, siadać, jeść… Będzie żyć.

Rodzice Patryka uruchomili zbiórkę na portalu siepomaga:

https://www.siepomaga.pl/patrys

Dostępne są także charytatywne licytacje:

https://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=7339&fbclid=IwAR3-bx1RoO0MTKNTFTpAg-EEC2MZAj7FHU7XmfDt1-U-La4zzlvMYFXn4mI

Serdecznie zapraszamy do wsparcia Patryka w walce z chorobą!

jdhome.pl, beautuqueen.pl