Zmiany kadrowe w SGR Specialized Srebrna Góra

Liczne pasma górskie naznaczone wieloma szlakami rowerowymi sprzyjają popularyzacji kolarstwa górskiego na terenie powiatu ząbkowickiego. Nie bez kozery mówi się, że kolarstwo górskie wyrasta na jedną z czołowych dyscyplin naszego regionu. Oczywiście żaden kolarz, nawet ten najszybszy, nie wyprzedzi swą popularnością piłki nożnej. Niemniej, coraz częściej na naszych drogach możemy obserwować rowerzystów wszelakiej maści. Spośród tej licznej grupy z łatwością jesteśmy w stanie rozróżnić zawodników reprezentujących barwy, jedynej zawodowej grupy kolarskiej w regionie, SGR Specialized.

W tym roku drużynę ze Srebrnej Góry wzmocni Piotr Konwa. Piotr po 4 latach spędzonych na szosie wraca do kolarstwa górskiego. Niektóre z jego największych osiągnięć to:Mistrz Polski XCO Kielce 2012 – Junior; Mistrz Polski XCM Obiszów 2015 – U23; 3m Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski 2019 – Elita;  4m Puchar Świata XCO Hafiell 2013 – Junior; 5m Puchar Świata XCO Val di Sole 2013 – Junior;  11m Mistrzostwa Świata XCO Pietermaritzburg 2013 – Junior.

Rok 2020 będzie w pewien sposób przełomowy ponieważ w całości skupimy się na maratonach. Nasze główne cele to Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Na pewno nie zabraknie nas na Mistrzostwach Polski XCO w Mrągowie. W naszym kalendarzu, głównym cyklem maratonów będzie Bike Maraton. Oczywiście nie zabraknie startów za granicą, także tych z rangą UCI Marathon Series. – czytamy na oficjalnym fanpegu drużyny SGR Specialized.

źródło Facebook SGR Specialized