Trudne warunki na drogach – wypadki w powiecie ząbkowickim

Po raz kolejny policjanci przestrzegają kierujących o trudnych warunkach na drogach. 21 stycznia w powiecie ząbkowickim doszło do trzech wypadków, w którym ucierpieli ludzie. Niestety, jeden okazał się tragiczny w skutkach. W wypadku zginął 53 letni pieszy.

Warunki na drogach są trudne. Każdy poranek wita nas przymrozkiem lub opadami zamarzającego deszczu. Tak też było 21 stycznia. Już około godziny 7 rano policjanci dostali zgłoszenie, że na drodze krajowej numer 8 w okolicach Ząbkowic Śląskich doszło do wypadku, w którym poszkodowanym został pieszy. 53 letni mężczyzna prawdopodobnie wbiegł na jezdnie prosto pod nadjeżdżający samochód. Obrażenia u mężczyzny był tak poważne, że mimo reanimacji zmarł. Przy 53 latku były dwa pieski, które zostały przekazane pod opiekę Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śl. 37 letni kierowca Passata w chwili wypadku był trzeźwy. Na miejscu pracowała grupa policjantów, która pod nadzorem prokuratora zebrała wszystkie ślady mogące wyjaśnić okoliczności tego wypadku. Samochód został zabezpieczony do badań określających jego stan techniczny.

Kilka minut po tym zgłoszeniu doszło do kolejnego wypadku. Na terenie gminy Ziębice 52 letni mieszkaniec Wrocławia jadący Hondą Civic nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z Subaru Legacy. Kierowca Subaru – 64 letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego, oraz kierowca Hondy i jego pasażer zostali zabrani do szpitala. Obydwaj kierujący byli trzeźwi.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce w Bardzie – przed godziną 21. 32 letni mężczyzna jadący motorowerem został potrącony przez wyprzedzającego go samochodem osobowym, który uciekł z miejsca wypadku. 32 latek został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Po raz kolejny policjanci apelują o ostrożność. Znaki ograniczenia prędkości mówią, z jaką maksymalną prędkością można jechać na danej drodze, jednak, gdy warunki są trudne należy tę prędkość odpowiednio zmniejszyć.
źródło KPP Ząbkowice Śląskie