Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn za kierowanie pod wpływem alkoholu

Ząbkowiccy policjanci w ciągu zaledwie 5 dni zatrzymali 4 mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę pojazdów w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu. Jeden z nich nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki, bardzo szybko został zatrzymany. Teraz za popełnione przestępstwa drogowe grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

17 lutego w Budzowie doszło do kolizji. Gdy policjanci podjechali na miejsce zastali 66 letniego mężczyznę, który nie zachował należytej ostrożności i wjechał swoim samochodem do rowu. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. 66 latek w chwili kolizji miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dwa dni później policjanci z Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali w Laskach 58 letniego kierującego rowerem, który miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

20.02 policjanci pełniący służbę na drodze krajowej numer 8 chcieli zatrzymać do kontroli jadącego Seatem Ibizą. Funkcjonariusze dali mężczyźnie wyraźne sygnały do zatrzymania, jednak kierowca nie zareagował na ich polecenia i podjął próbę ucieczki. Mundurowi po chwili zatrzymali nieodpowiedzialnego kierującego. Okazało się, że kierujący 33 latek był po użyciu alkoholu. Urządzenie do badania wskazało 0,46 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za wykroczenie – kierowanie po użyciu alkoholu ale też za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, przekazując pojazd pod opiekę osoby przez niego wskazanej.

W kolejnym dniu w ręce policjantów wpadł 46 latek, który po Lubnowie jechał mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Audi, którym przemieszczał się mężczyzna zostało przekazane innej osobie, która była trzeźwa i miała uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, za jazdę w stanie nietrzeźwości do 2 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów bądź pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o to, aby NIGDY nie wsiadali za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!

źródło KPP Ząbkowice Śląskie