Bardzo dobry piątek dla Ziębic

W piątek 17 maja burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz odebrał w Urzędzie Marszałkowskim promesę w kwocie  96.955,63 zł na realizację I etapu przebudowy ul. Słonecznej w Henrykowie  (chodnik) z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Jak poinformował wicemarszałek województwa Marcin Gwóźdź, który wręczał  samorządowcom promesy, dofinansowanie otrzymało 25 gmin na łączną kwotę 3,1 mln zł.

Też w piątek w Niemczy odbyło się podpisanie pierwszych umów na finansowanie zadań drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Ziębice znalazła się w gronie 12 samorządów subregionu wałbrzyskiego z dotacjami i otrzymała prawie pół miliona złotych na przebudowę ulicy Spacerowej w Ziębicach. Umowę podpisali wojewoda Paweł Hreniak i burmistrz Mariusz Szpilarewicz. Na uroczystości obecny był m.in. minister Michał Dworczyk.

Na koniec tygodnia dotarła również doskonała informacja dla Gminy Ziębice w związku z zapowiedzią otrzymania dofinansowania na zakup auta ratowniczo-gaśniczego dla OSP Lubnów. Prawie 600 tys. zł trafi do gminy z budżetu państwa za pośrednictwem Komendy Głównej PSP oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Autor: Redakcja PP