Pijany łapówkarz zatrzymany przez policję

Policjanci w Ząbkowic Śląskich zatrzymali 23-letniego kierującego ciężarówką, który w zamian za odstąpienie od czynności oferował policjantom łapówkę. Za to przestępstwo może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Z soboty na niedzielę o północy policjanci z patrolu zobaczyli w Rynku jadącego Fordem Transitem. Kierowca sprawiał wrażenie, że może być pijany. Po zatrzymaniu okazało się, że faktycznie młody mężczyzna wsiadł za kierownicę po wypiciu dużej ilości alkoholu. W chwili zatrzymania miał blisko 2, 5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi nie mogli mu zatrzymać prawa jazdy, bo go nie miał. 23-letni obywatel Ukrainy nie chciał pogodzić się zatrzymaniem i próbował przekonać policjantów, aby odstąpili od czynności a w zamian otrzymają pieniądze. Policjanci byli stanowczy i poinformowali, że próba przekupstwa jest kolejnym przestępstwem. Młody mężczyzna wówczas podwoił stawkę i nadal upierał się, aby policjanci pozwolili mu odjechać. Z każdą minutą mężczyzna był coraz bardziej pijany. Po 20 minutach już nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który noc spędził w policyjnym areszcie.

Zatrzymany, gdy wytrzeźwiał został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło KPP Ząbkowice Śląskie

Autor: Salwador Pietruszka