Motocykliści, którzy przekraczali dopuszczaną prędkość stracili prawo jazdy. Rekordzista jechał z prędkością 172 km/h w terenie zabudowanym

Ząbkowiccy policjanci w ciągu zaledwie paru godzin zatrzymali kilku motocyklistów, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość. W przypadku dwóch z nich naruszenie zasad bezpieczeństwa skutkowało utratą prawa jazdy i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze z Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Ząbkowicach Śląskich wyposażeni w wideorejestrator w trakcie służby zauważyli między miejscowościami Starczówek i Niedźwiedź motocyklistę, który z dużą prędkością wyprzedza samochód. Gdy zbliżyli się do niego rejestrator zapisał prędkość 176 km/h. Kierujący jednośladem po wjechaniu na teren zabudowany specjalnie nie zwalniał. Mimo ograniczenia prędkości do 40 – jechał 155 km/ h, a następnie zwolnił do 141 km/h. Policjanci zatrzymali motocyklistę. Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec Nysy, który jest zawodowym kierowcą. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i odstąpili od ukarania mandatem. Według mundurowych, za tak rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, grzywna byłaby zbyt łagodnym środkiem represji, więc wystąpili do sądu o zastosowanie surowszej kary.

Tego samego dnia wieczorem nieoznakowany radiowóz mijał się z motocyklistami, którzy na wyremontowanym odcinku drogi próbowali bić rekordy prędkości. Policjanci zawrócili i pojechali za nimi. W miejscowości Służejów miernik zarejestrował zawrotną prędkość kierującego jednośladem. Było to 172 km/h w terenie zabudowanym, wiec przekroczył on dopuszczalną prędkość o 122 km/h. Kolejny pomiar na łuku drogi to aż 136 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego nie miał uprawnień do kierowania motocyklami. Naraził się tym na poważne koszty: motocykl został zabrany lawetą, a wobec kierującego mundurowi wystąpili z wnioskiem o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Źródło: zabkowice-slaskie.policja.gov.pl

Autor: Redakcja PP