Gazyfikacja gminy Kamieniec Ząbkowicki

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki podpisane zostały dokumenty inicjujące przyłączenie budynków gminnych do sieci gazowej. To pierwszy etap, w ramach którego jeszcze w tym roku powstanie pierwsza stacja regazyfikacji, która obejmie środkowy obszar Kamieńca Ząbkowickiego ze Szkołą Podstawową, kompleksem sportowym, Osiedlem Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej i budynkami wielorodzinnymi wokół.

Podpisanie listu intencyjnego to przełomowe wydarzenie dla mieszkańców. Gmina Kamieniec Ząbkowicki oficjalnie rozpoczęła nowy etap w dziedzinie gazyfikacji naszej miejscowości, a inwestycja będzie finansowana przez podmiot państwowy, jakim jest Polska Spółka Gazownictwa.Na tę chwilę, wielu mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego czekało od ponad 50 lat. – powiedział wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki, Marcin Czerniec.

Na obecnym etapie Kamieniec Ząbkowicki jest podzielony na kilka pod etapów, które będą konsekwentnie gazyfikowane. Wszystkie budynki gminne, wszystkie wspólnoty, w których gmina posiada również swoje udziały będą w pierwszej kolejności podłączane do sieci gazowniczej. Dotyczy to również tych mieszkańców budynków prywatnych, którzy złożyli już wnioski o przyłączenie do sieci gazowej.

To kolejny bardzo ważny krok w szybszym rozwoju naszej miejscowości. Dodam, że średnia cena metra sześciennego gazu wynosi 1,30 zł. Po przeliczeniu zużycia w mieszaniu czy domku jednorodzinnym każdy z nas może szybko zorientować się w korzyściach ekonomicznych. Rzecz jasna ważne też jest czyste powietrze wokół nas. – wylicza plusy z gazyfikacji gminy Kamieniec Ząbkowicki, Marcin Czerniec

źródło UG Kamieniec Ząbkowicki

Autor: Salwador Pietruszka