Pijani kierowcy – policyjne statystyki

Miniony tydzień obfitował w pijanych kierowców. Mimo apeli, informacji o zatrzymanych kierowcach, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu oraz wyższych kar za to przestępstwo nadal odnotowujemy przypadki łamania prawa.

W ciągu zaledwie sześciu dni policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. 24 września mieszkaniec powiatu strzelińskiego jechał przez Ząbkowice Śląskie VW Golfem mając w organizmie 0,64 promila alkoholu. W tym samym dniu w Głębokiej 59 latek wsiadł na rower, mimo, że wcześniej pił alkohol. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że mieszkaniec naszego powiatu miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W sobotę wieczorem – tuż po 19 policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali 32 letniego mężczyzna, który wsiadł za kierownicę Peugeota mając ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. W tym stanie podjechał pod sklep po piwo, wysiadł z pustą skrzynką ale gdy ponownie wsiadł za kierownicą i ruszył samochodem został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna po zatrzymaniu został zwolniony a samochód został przekazany osobie trzeźwej wskazanej przez 32 latka.

Dzień później o godz. 14.40 policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna jadący VW Transporterem uderzył w ogrodzenie posesji w miejscowości Przyłęk. Gdy pojechali na wskazane miejsce okazało się, że samochodem ty, jechał 34 letni obywatel Ukrainy, który był kompletnie pijany. Urządzenie do badania trzeźwości pokazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna był agresywny. W trakcie legitymowania wyszło także, że 34 latek miał ważna wizę do sierpnia br. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i do czasu postawienia mu zarzutów został osadzony w policyjnym areszcie.
źródło KPP Ząbkowice Śląskie

Autor: Salwador Pietruszka