Unia Bardo przegrywa z Pogonią Pieszyce

Nie tak miał wyglądać mecz i wynik z Pogonią Pieszyce, która w Bardzie zagrała przysłowiową “gołą jedenastką” a mimo tego goście zdołali zwyciężyć i zabrać trzy punkty do Pieszyc. Goście już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Wrzutkę z lewej strony boiska od Adriana Jasińskiego wykorzystał Bartosz Rzepski uprzedzając Piotra Gembarę. Pomimo ofiarnej interwencji wślizgiem Michała Wojtala arbiter stwierdził, że piłka przekroczyła linię bramkową pełnym obwodem. Kilka minut później wynik mógł wyrównać Mateusz Łaszczewski, który nie zdołał głową przelobować bramkarza Pogoni.

W 17. minucie po składnej akcji do siatki trafił Kamil Dymek i wszystko wskazywało na to, że Unici są na dobrej drodze do odwrócenia losów spotkania. Nic bardziej mylnego. Do końca pierwszej połowy brakowało klarownych sytuacji podbramkowych a gra była bardzo chaotyczna. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Tuż po przerwie na placu gry pojawili się Tomasz Robak i Seweryn Raszpla, z zamysłem rozruszania szeregów ofensywnych.

W 50. minucie bardzianie byli bardzo bliscy zdobycia gola, Paweł Świerzawski wyłożył piłkę spod końcowej linii, jednak pomimo kilku prób, żadna nie znalazła drogi do siatki.

Dwie minuty później zabójczą skutecznością wykazali się zawodnicy Pogoni, a mianowicie Adrian Jasiński który strzałem w krótki róg nie dał szans na interwencję Piotrowi Gembarze.

W 73. minucie Paweł Kobrzak wpadając w pole karne wywalczył rzut karny dla Unii. Do piłki podszedł tym razem Michał Szabat, którego uderzenie obronił Krystian Rzepski. To kolejny mecz, w którym nie wykorzystujemy rzutu karnego. I pomimo ciągłego naporu do ostatnich minut, nie udało się wykorzystać żadnej z podbramkowych sytuacji. Goście bardzo mądrze się bronili i finalnie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

UNIA BARDO 1:2 (1:1) POGOŃ PIESZYCE