Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali młoda kobietę, która wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. Nietrzeźwa wsiadła za kierownicę swojego samochodu i wiozła pasażerów drogą krajową numer 8 w Ząbkowicach Śląskich.

W sobotę po godzinie 18 policjanci z ząbkowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą Peugeotem. W trakcie kontroli wyczuli od kobiety zapach alkoholu. Okazało się, że 26 latka była kompletnie pijana, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie samochodem niesprawnym który nie miał aktualnych badań technicznych oraz nie był ubezpieczony przewoziła pasażerów. Jednym z nich był mężczyzna, który był jeszcze bardziej pijany – miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie oraz 5 letnią dziewczynkę!

Po wykonaniu czynności dziecko zostało przekazane pod opiekę dziadka. Teraz kobieta stanie przed sądem i grozi jej do 2 lat więzienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości i będzie odpowiadała przed sądem rodzinnym za niewłaściwą opiekę nad małoletnią. Za nieopłacenie obowiązkowego ubezpieczenia samochodu, tzw. OC grozi surowa kara finansowa. W tym przypadku nawet 4.500 złotych.
źródło KPP Ząbkowice Śląskie

Autor: Salwador Pietruszka