Unia Bardo wygrywa z Orłem Prusice

Niewiele ciekawego działo się w pierwszej połowie spotkania pomiędzy Unią Bardo a Orłem Prusice. Jednak to unici dwukrotnie skierowali piłkę do siatki. Z tym, że z pierwszego trafienia cieszyli się goście. Nieporozumienie w polu karnym pomiędzy Piotrem Gembarą a Łukaszem Skowronkiem skończyło się niefortunnym golem samobójczym tego drugiego i radością przyjezdnych.

Do remisu tuż przed przerwą doprowadził Michał Łaski, który wykorzystał precyzyjne dogranie z rzutu wolnego od Krzysztofa Czachora i głową pokonał bezradnego Karola Buchlę. Po chwili piłkarze Unii zaprezentowali symboliczną “kołyskę” dla narodzonej przed kilkoma dniami córki strzelca bramki.

Tuż przed końcowym gwizdkiem prowadzenie Unii mógł zapewnić Seweryn Raszpla, który wyłuskał piłkę obrońcy na lewym skrzydle, jednak dobrze wślizgiem interweniował bramkarz Orła.

Gra znacznie się ożywiła w drugiej połowie. Spory wkład mieli zmiennicy, jak i czerwona kartka dla Kamila Błacha z 60. minuty.

W 68. minucie akcja dwójki rezerwowych – z prawego skrzydła piłkę w pole karne dograł Kamil Dymek, a Tomasz Robak mocnym strzałem lewą nogą pokonał bezradnego Karola Buchlę.

Na 3:1 mocnym strzałem podwyższył Dawid Kuriata w 81. minucie, wykorzystując po raz kolejny podanie Kamila Dymka.

Wynik spotkania na 4:1 ustalił Mateusz Łaszczewski, który popędził lewym skrzydłem niemal od własnej połowy i pomimo interweniującego ofiarnie wślizgiem obrońcy, ulokował piłkę w siatce płaskim strzałem po ziemi.

Do końca rundy zostały jeszcze trzy spotkania. Po zwycięstwie nad Orłem Prusice, Unia znajduje się na 8. miejscu w tabeli z 20. punktami tracąc tylko trzy do zajmującego trzecią lokatę Piasta Nowa Ruda.

UNIA BARDO 4:1 (1:1) ORZEŁ PRUSICE

UNIA: Gembara – Skowronek(75 Śleziak), Czachor, Łaski, Łużny(85 Brzęczkowski) – Raszpla(46 Łaszczewski), Ślepecki(46 Robak), Wojtal, Szabat(63 Dymek) – Zieliński(77 Chęciński), Kuriata
źródło: Unia Bardo

Autor: Salwador Pietruszka