El Clasico powiatu ząbkowickiego: Unia Bardo lepsza od Orła Ząbkowice w derbach IV ligi

Pojedynki derbowe pomiędzy Unią Bardo, a Orłem Ząbkowice wzbudzają spore zainteresowanie wśród kibiców z powiatu ząbkowickiego. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że od momentu kiedy drużyna z Barda dołączyła do IV Ligi, rozgrywki te stały się o wiele bardziej interesujące z perspektywy powiatu. Na przestrzeni ostatnich lat bilans meczów między dwoma drużynami bywał różny. Nie mnie jednak, wydaję się że to Unia Bardo jest aktualnie w lepszej dyspozycji o czym świadczy wynik sobotniego spotkania. Unia Bardo pokonała Orzeł Ząbkowice aż 3 do 0.

Pewne zwycięstwo w derbowym spotkaniu zaliczyła Unia Bardo wygrywając z Orłem Ząbkowice 3:0 (1:0). W 32. minucie spotkania precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Krzysztofa Czachora trafiło w jednego z zawodników Orła, który wpakował piłkę do własnej siatki. Minutę później do wyrównania mógł doprowadzić Tomasz Piątkowski, jednak jego kąśliwe uderzenie szczęśliwie minęło słupek.- czytamy na Facebooku Unii Bardo.

Bardzianie od początku spotkania mieli przewagę nad zawodnikami z Ząbkowic Śląskich. Aczkolwiek na drugą bramkę kibice musieli poczekać do 70 min.

W drugiej połowie to nadal Unia prowadziła grę, a wynik udało się podwyższyć dopiero w 70. minucie. Dawid Kuriata otrzymał piłkę w pole karne i sprytnym lobem pokonał bezradnego Konrada Krakowskiego. W 85. minucie Orzeł miał swoją szanse na bramkę kontaktową, jednak piłkę z linii wybił kapitan Krzysztof Czachor. Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 94. minucie Seweryn Raszpla, który wykorzystał dogranie Kamila Dymka i wpakował piłkę do pustej bramki. – jak podaje fanpage Unii Bardo.

źródło: Orzeł Ząbkowice oraz Unia Bardo

Autor: Salwador Pietruszka