W Ziębicach policja zorganizowała warsztaty dla seniorów

W Ziębickim Centrum Kultury gościli specjalni goście – Seniorzy z powiatu ząbkowickiego. To dla nich odbyły się warsztaty i debata społeczna. Spotkanie pod nazwą „Wzorowy Senior” było podsumowaniem rocznej współpracy między policjantami, Klubami Seniorów, Uniwersytetami III Wieku, Gminą Ziębice i szkołą ponadpodstawową.

Zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienia napisane i wystawione przez uczniów klas o profilu prawno policyjnym Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Przedstawienia w formie krótkich etiud opowiadały o zagrożeniach, jakie czyhają na osoby starsze. Spotkanie w formie warsztatów przygotowane było przez policjantów z Ząbkowic Śląskich i Ziębic, Burmistrza Ziębic, uczniów ziębickiej szkoły. W warsztatach uczestniczyli słuchacze Uniwersytetu III Wieku z Ziębic i Ząbkowic Śl. oraz Klub Seniora. Podczas warsztatów policjanci pokazali najprostsze metody fizycznej obrony przed napastnikiem a Burmistrz Ziębic wyposażył każdego w kamizelkę odblaskową – jako element przydatny a nawet konieczny w czasie poruszania się po zmroku. Kilka słów na temat bezpieczeństwa skierował do uczestników Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz Pani Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ziębicach. Mimo chłodu na zewnątrz podczas warsztatów atmosferę rozgrzały występy Seniorów- Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Klubów Seniora.

Z prezentacji przygotowanej przez policjantów można było się dowiedzieć czym są nowoczesne aplikacje „Moja Komenda”, „Blisko” oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Organizatorzy odpowiadali na pytania zebranych, które dotyczyły właśnie bezpieczeństwa: na drodze, w domu oraz podczas zakupów za pomocą karty. Policjanci wspomnieli także o możliwości stania się ofiarą oszustwa podczas różnych spotkań i pokazów.

Wszyscy uczestnicy wykazali się życzliwością i zainteresowaniem i prosili o częstsze spotkania z przedstawicielami Policji i młodzieżą.

źródło KPP Ząbkowice Śląskie

Autor: Salwador Pietruszka