Matka pozwoliła mu kierować samochodem, chociaż nie miał prawa jazdy. Po pościgu został zatrzymany.

22 latek mimo, że nie miał prawa jazdy to kierował samochodem a dodatkowo uciekał przed policjantami. Mężczyzna stanie przed sądem a matka, która pozwoliła wsiąść za kierownice – została ukarana mandatem karnym.

W piątkową noc policjanci ruchu drogowego prowadzili rutynowe zadania na terenie Ząbkowic Śląskich. Około 21.30 chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Daewoo Lanosem. Kierowca jednak się nie zatrzymał a nawet przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku centrum Ząbkowic Śląskich. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe włączone w radiowozie. Po kilku minutach policjanci zatrzymali kierowcę, który uciekając wjechał w jedno z podwórek. Okazało się, że za kierownicą siedział 22 letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdami a na miejscu pasażera – jego matka – właścicielka samochodu.

Mężczyzna stanie przed sądem, gdyż zgodnie z polskim prawem niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem i grozi za to nawet do 5 lat więzienia. Matka kierującego została ukarana mandatem karnym za udostępnienie samochodu osobie, która nie posiada uprawnień do kierowania.
źródło KPP Ząbkowice Śląskie

Autor: Salwador Pietruszka