Wielkie plany inwestycyjne w Twierdzy Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych regionu. Rewitalizacja obiektu jest konsekwentnie realizowana przez kolejnych wójtów gminy Stoszowice. Dzięki wspomnianym działaniom Twierdza Srebrna Góra każdego roku przyciąga sporą rzeszę turystów.

Aktualnie Twierdza Srebrna Góra stara się o pozyskanie 10,5 miliona zł dofinansowania na dalsze prace konserwatorskie. Pieniądze mają być przeznaczone na: przyłącze wody i przyłącze energetyczne – infrastruktura niezbędna do dalszego zagospodarowania fortyfikacji, w dawnych izbach żołnierskich powstanie hostel z 58 miejscami noclegowymi, restauracja, która będzie mogła obsłużyć nawet 100 osób jednocześnie (początkiem XX w. w Twierdzy już taka gastronomia działała).

Jest to dla mnie bardzo ważny projekt, mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Dziękuję radnym, że dostrzegają jak istotny dla naszej gminy jest rozwój oferty Twierdzy i nie bali się w 2016 roku podjąć odważnej decyzji w sprawie finansowania dokumentacji projektu – powiedział wójt gminy Stoszowice, Paweł Gancarz

źródło Twierdza Srebrna Góra

 

Autor: Salwador Pietruszka