Policjanci zatrzymali 30 latka, który gromadził i kradł przedmioty metalowe

Policjanci z Ziębic zatrzymali mężczyznę, który próbował skraść z posesji elementy metalowe. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

W niedzielę około 13.30 policjanci otrzymali informację, że z jednej z posesji w Ziębicach mężczyzna próbuje wynieść elementy metalowe. Były to między innymi drzwi aluminiowe, okna z futrynami i silniki elektryczne. Policjanci chcieli wylegitymować mężczyznę. Nie miał przy sobie dokumentów więc podał dane. Jednak według policjantów było coś nie tak z tymi danymi. Faktycznie, okazało się, że zatrzymany podał dane swojego brata, bo sam był poszukiwany przez sąd. 30 latek wyjaśnił, że do kradzieży przygotowywał się kilka dni i przedmioty metalowe składał w jedno miejsce od dłuższego czasu. Zdążył, nawet kilka z nich wynieść.

5 stycznia policjanci odzyskali większość ze skradzionych przedmiotów a 30 latka zatrzymali w policyjnym areszcie, skąd trafił do zakładu karnego. Mężczyzna już wcześniej kradł i dlatego ciąży na nim wyrok więzienia. W chwili obecnej stanie przed sądem i grozi mu kara więzienia nawet d 5 lat.
źródło KPP Ząbkowice Śląskie

Autor: Salwador Pietruszka