Dzielnicowy na medal

Szybka reakcja dzielnicowego prawdopodobnie uratowała życie 45 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie zajął się nim personel medyczny.

29 stycznia po godzinie 15 dzielnicowy poruszał się po terenie Kamieńca Ząbkowickiego. Gdy jechał ulicą Ząbkowicką zauważył słaniającego się mężczyznę, który opierał się o rower. Chwilami mężczyzna zataczał się i wchodził na jezdnię. Dzielnicowy doskonale znał mieszkańców, więc poznał także tego mężczyznę. Mimo dziwnego zachowania wiedział, że ten mężczyzna nie jest pod wpływem alkoholu. Zdecydował podjechać do niego, żeby sprawdzić co się z nim dzieje. Gdy podszedł i spytał czy potrzebuje pomocy 45 latek upadł na ziemię i dostał ataku epilepsji. Dzielnicowy właściwie zareagował, podłożył pod głowę ubranie, które zabezpieczyło go przed obrażeniami. Natychmiast wezwał pogotowie, które zabrało 45 latka i przewiozło do szpitala. Mężczyzna pozostał w szpitalu.

Taka postawa zasługuje na wyróżnienie, gdyż osoby wyglądające na nietrzeźwe w rzeczywistości mogą cierpieć na poważne choroby.
źródło KPP Ząbkowice Śląskie

Autor: Salwador Pietruszka