Nawet 35 tyś złotych na wymianę źródła ciepła w gminie Ząbkowice Śląskie

Gmina Ząbkowice Śląskie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na wymianę nieekologicznych kotłów (tzw. kopciuchów) na ekologiczne źródło ogrzewania. Spotkanie odbędzie się w kawiarni Ząbkowickiego Ośrodka Kultury 24 lutego 2020 r. o godz. 18:30.

Informowaliśmy już wcześniej naszych czytelników, że projekt partnerski pn.: „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Obszaru Dzierżoniowsko – Kłodzko – Ząbkowickiej”, którego gmina Ząbkowice Śląskie jest partnerem, został zakwalifikowany do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Oznacza to, że mieszkańcy – właściciele lub współwłaściciele domków jednorodzinnych z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie w najbliższym czasie będą mogli zacząć się ubiegać o środki na wymianę kotłów z w/w projektu. W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele lidera projektu – Centrum Technologii Energetycznych, działających w ramach Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy.

Autor: Salwador Pietruszka