Śmiertelny wypadek motorowerzysty

W dniu 12 lutego 2020 r. w powiecie ząbkowickim w miejscowości Lipa doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku tego zdarzenia 37-letni mężczyzna, mimo reanimacji, zmarł na miejscu. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących zmieniających się warunków pogodowych, natężenia ruchu, stanu nawierzchni.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motorowerem mężczyzna lat 37, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, na łuku drogi z nieustalonych dotąd przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem marki KIA, kierowanym przez 31-letniego mężczyznę. Motorowerzysta pomimo szybkiej reanimacji zmarł. Kierujący samochodem Kia był trzeźwy. Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ząbkowicach Śląskich prowadzi Wydział Kryminalny Ząbkowickiej Komendy Policji.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze oraz o poruszanie się pojazdami z prędkością dostosowaną nie tylko do znaków drogowych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze. Apelujemy o zdrowy rozsądek i ostrożność podczas jazdy wszelkimi pojazdami.
źródło KPP Ząbkowice Śląskie

Autor: Salwador Pietruszka