Bezpłatny program do rozliczania PIT w ramach projektu “Wspieraj lokalnie”

Gmina Ząbkowice Śląskie udostępniła bezpłatny program do rozliczania PIT – PITax.pl Łatwe podatki – który ułatwi skuteczną zbiórkę 1% podatku dla lokalnych organizacji z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie.

WSPIERAJ LOKALNIE – wspieraj lokalne Organizacje Pożytku Publicznego
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Program służy do rozliczania deklaracji PIT. Każdy podatnik, który skorzysta z programu, będzie mógł przekazać 1% jednej z organizacji działającej w naszym regionie.

Jakie są korzyści płynące ze skorzystania z oferty?

Korzystając z oferty programu “WSPIERAJ LOKALNIE”:

– wsparcie i promocja lokalnych OPP;
– dostęp do listy OPP z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie, szerzenie idei wsparcia lokalnych organizacji i świadomej regionalnej pomocy
– pomoc w zbiórce 1% dla organizacji lokalnych, które często nie mają tak dużej siły przebicia w celu reklamy, jak duże ogólnopolskie organizacje, a działają lokalnie i pomagają Naszym mieszkańcom;
– dzięki liście organizacji z Naszego regionu, mają Państwo ułatwiony dostęp i decyzję do przekazania 1%.
W związku z przystąpieniem przez Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich do projektu „Wspieraj lokalnie”, mającego umożliwić organizacjom pożytku publicznego bardziej efektywne pozyskiwanie funduszy z 1% podatku dochodowego, gmina Ząbkowice Śląskie informuje o możliwości przygotowania dla Państwa organizacji prezentacji/wizytówki w programie do rozliczeń PIT, który zamieszczony zostanie na stronie internetowej ząbkowickiego samorządu. W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani będą do przekazywania 1% na rzecz lokalnych OPP, czyli między innymi dla Państwa organizacji.

W celu uzyskania dostępu do systemu i przygotowania prezentacji/wizytówki dla Państwa OPP gmina Ząbkowice Śląskie prosi o wypełnienie następującego formularza:
https://www.iwop.pl/formularz-dla-lokalnych-opp
Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.
źródło UM Ząbkowice Śląskie

Autor: Salwador Pietruszka