Kompletnie pijana kobieta za kierownicą

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali kompletnie pijaną kobietę, która pomimo stanu upojenia alkoholowego wsiadła za kierownicę swojego auta i do tego podczas jazdy zabrała jeszcze autostopowicza. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielne popołudnie dyżurny ząbkowickiej komendy otrzymał zgłoszenie z informacją, że drogą krajową nr 8 w kierunku Kłodzka jedzie osobowa toyota, za kierownicą której siedzi kompletnie pijana kobieta. Fakt ten zgłosił mężczyzna, który wsiadł do tego samochodu jako autostopowicz. W momencie gdy zauważył w jakim stanie znajduje się kierująca, z obawy o swoje życie, wysiadł przy pierwszej okazji i zadzwonił na 112.

Funkcjonariusze szybko i skutecznie zatrzymali wskazany w zgłoszeniu samochód. Za kierownicą siedziała 40-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego w stanie upojenia alkoholowego. Alkomat wykazał u niej aż 3,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kobieta miała w samochodzie kilka małych butelek z wysokoprocentowym alkoholem. Każda z nich była otwarta. Policjanci zabezpieczyli toyotę, którą poruszała się zatrzymana, a ją przewieźli do komendy, aby przeprowadzić wszystkie niezbędne czynności.

Funkcjonariusze zdążyli dowiedzieć się, że kobieta jechała z Wrocławia i chciała dotrzeć do Lądka-Zdroju, ale po kilku minutach alkohol zadziałał tak mocno, że dalsza komunikacja z kierującą stała się niemożliwa. Kobietę odebrał mąż, gdyż w tym stanie nie mogłaby opuścić budynku komendy. Jej samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.
źródło KPP Ząbkowice

OWO Adwokaci

Autor: Salwador Pietruszka