800 porcji amfetaminy w rękach ząbkowickiej policji

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością narkotykową w Ząbkowicach Śl. zatrzymali 22-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli różne narkotyki, w tym ponad 800 porcji amfetaminy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia. W przeszłości 22-latek był karany za takie same przestępstwa.

Kryminalni z Ząbkowic Śląskich dzięki znajomości środowiska przestępczego zatrzymali 22-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. 4 marca 2020 r., realizując wcześniejsze ustalenia, policjanci weszli do mieszkania w Ząbkowicach Śląskich, w którym według ich rozpoznania przebywał mężczyzna podejrzewany o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymali kompletnie zaskoczonego 22-latka, który miał porozkładane na stole narkotyki i sprzęt do porcjowania. Policjanci zabezpieczyli ponad 800 porcji amfetaminy, ponad 200 porcji marihuany oraz kilkanaście tabletek ekstazy. Dodatkowo zatrzymany miał wagi elektroniczne, kilka telefonów inne akcesoria oraz kilka tysięcy złotych. Mężczyzna w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. Teraz mieszkaniec Ząbkowic Śląskich odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 22 latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za takie przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. O jego dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.

Autor: Salwador Pietruszka