Koronawirus – komunikat gminy Ząbkowice Śląskie

Mając na uwadze bezpieczeństwo Mieszkańców naszej Gminy oraz Gości pragniemy poinformować, iż burmistrz Marcin Orzeszek podjął decyzję o rozwiązaniu rezerwy w celu sfinansowania zakupu dodatkowych środków higienicznych i dezynfekujących do placówek oświatowych oraz instytucji publicznych Gminy Ząbkowice Śląskie w związku z potwierdzonymi przypadkami koronawirusa w Polsce (COVID-19). Są to działania profilaktyczne i prewencyjne w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia koronawirusa na terenie naszej Gminy.

Pragniemy przy tym zaapelować do Mieszkańców o zachowanie spokoju i nie poddawanie się atmosferze paniki. Należy przestrzegać zaleceń wydawanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Ministerstwo Zdrowia. Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach:

www.gis.gov.pl,
gov.pl/koronawirus

lub dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590. W sytuacjach kryzysowych do dyspozycji Mieszkańców jest również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śl. – nr tel. 74 816 67 50 lub 601 495 788.

Autor: Salwador Pietruszka