Komunikat gminy Ząbkowice Śląskie w sprawie zamknięcia szkół, przedszkoli oraz żłobków

W dniu 11 marca 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z decyzjami podjętymi dziś przez polski rząd o zawieszeniu działalności żłobka, przedszkoli, szkół i instytucji publicznych . Poniżej publikujemy komunikat:

Komunikat dot. decyzji Rady Ministrów o zawieszeniu działalności żłobka, przedszkoli, szkół i instytucji publicznych

Zgodnie z decyzjami Rządu RP podjętymi w dniu 11 marca 20202r., zajęcia w żłobku, przedszkolach i szkołach na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie zostają zawieszone od 12 marca 2020r. do 25 marca 2020r. Jutro i pojutrze (tj. 12 i 13 marca) placówki oświatowe będą prowadziły zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Transport do szkół w dniach 12-13 marca działa zgodnie z rozkładem. Jeśli nie pojawią się nowe komunikaty Rady Ministrów, 26 marca (w czwartek), żłobek, przedszkola i szkoły wznowią prowadzenie zajęć edukacyjnych. W analogicznym okresie nie będzie czynny także Dzienny Dom Opieki Senior Plus.

Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich oraz jednostki organizacyjne gminy będą pracowały normalnie, ale apelujemy i prosimy Mieszkańców, o maksymalne wykorzystywanie drogi internetowej. Prosimy, aby – jeśli to możliwe – przesyłać pisma przez platformę ePUAP lub droga mailową.

W związku z zaistniała sytuacją apelujemy do Państwa o rozwagę, odpowiedzialność, rozsądek i mądrość w codziennym postępowaniu. Zapewniamy, że jednostki publiczne Gminy Ząbkowice Śląskie zachowują najwyższe standardy higieniczne, sanitarne i dezynfekcyjne.

Autor: Salwador Pietruszka