Solidarny Kamieniec Ząbkowicki

Media coraz częściej informują o aktach solidarności Polaków w walce z koronawirusem. Wielu wolontariuszy, organizacji pozarządowych czy osób prywatnych stara się wspierać swoje społeczności. W powiecie ząbkowickim, a dokładnie, w gminie Kamieniec Ząbkowicki, lokalna młodzież zainicjowała akcję “Solidarny Kamieniec Ząbkowicki”.

Inicjatywa ma na celu wsparcie mieszkańców gminy Kamieniec Ząbkowicki w czasie stanu epidemii koronawirusa wprowadzonego przez Polski rząd.

Od dzisiaj jesteśmy gotowi pomóc KAŻDEJ OSOBIE W GMINIE KAMIENIEC ZĄBKOWICKI!Zrobimy zakupy, pojedziemy do apteki, wyjdziemy z psem. Postaramy się całkowicie zminimalizować ryzyko zachorowań Naszych Mieszkańców (…) Każda chętna osoba może do nas poprosić o pomoc. Nie wstydźcie się, po to jest ten numer, żeby go wykręcić! – pisali na początku akcji.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy, którzy chętnie korzystają z pomocy wolontariuszy.

Kolejni Mieszkańcy Gminy dowiadują się o naszej akcji i postanawiają zadzwonić. Bardzo cieszy nas fakt, że możemy pomóc i że sami nie narażacie się przy codziennych sprawunkach! – piszą organizatorzy akcji “Solidarny Kamieniec Ząbkowicki”

Więcej informacji na temat całej inicjatywy można znaleźć na Facebooku wpisując #SolidarnyKamieniecZąbkowicki.

 

 

 

Autor: Salwador Pietruszka