Nowe wieści o Bartoszu Bereszyńskim. Wcale nie są dobre

Lider klasyfikacji strzelców włoskiej ekstraklasy Victor Osimhen z Napoli narzeka na kontuzję mięśnia lewej nogi i nie wystąpi w niedzielę z Milanem — poinformował jego klub. Ponowne badania w przyszłym tygodniu wykażą, jak długo potrwa przerwa w grze nigeryjskiego piłkarza. Klub zdradził też nowe informacje o Bartoszu Bereszyńskim.

24-letni napastnik wrócił z kontuzją ze zgrupowania reprezentacji swojego kraju. Napoli jest bardzo blisko wywalczenia mistrzostwa Włoch, ale ewentualna dłuższa nieobecność Osimhena, który zdobył 21 goli w 23 występach w tym sezonie Serie A i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji, byłaby bardzo poważną stratą pod kątem ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

Co ciekawe, OptaPaolo wyliczył, że Napoli wygrało 100 proc. swoich meczów bez Oismhena w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. W sumie było siedem takich spotkań.

Bartosz Bereszyński czeka na powrót do optymalnej dyspozycji

W Serie A klub Piotra Zielińskiego oraz kontuzjowanego obecnie Bartosza Bereszyńskiego i bramkarza Huberta Idasiaka (dwaj ostatni są na razie rezerwowymi w Napoli) zgromadził 71 punktów w 27 meczach. Wicelider Lazio Rzym ma 52, trzeci Inter Mediolan 50, a czwarty AC Milan 48.

Klub podał też nową informację o polskim obrońcy. Bereszyński trenował indywidualnie i nie dołączył jeszcze na ostatnich zajęciach do drużyny.

— To jeszcze trochę potrwa. Od początku, gdy otrzymałem diagnozę, wiedziałem, że nie zagram w obu meczach.

W 28. kolejce zespół z Neapolu zagra u siebie z Milanem — początek niedzielnego szlagieru o godz. 20.45. Oba zespoły zmierzą się ze sobą również w ćwierćfinale Ligi Mistrzów — 12 kwietnia w Mediolanie oraz 18 kwietnia w Neapolu.