Panthers Faworytami w Meczach Otwierających Finał Pucharu Stanleya 2024

Finał Pucharu Stanleya został ustalony!

Edmonton Oilers pokonali Dallas Stars w meczu 6 Finału Konferencji Zachodniej w niedzielę wieczorem i teraz zmierzą się z Florida Panthers, walcząc o Puchar Stanleya.

Pomimo że żadna z drużyn nie zakończyła sezonu zasadniczego na szczycie tabeli swoich konferencji, wielu uważa, że to zasłużone starcie dwóch najlepszych drużyn, jakie NHL ma do zaoferowania. Szykuje się emocjonujący finał, a kursy bukmacherskie wskazują, że to prawie wyrównana walka między tymi dwoma zespołami.

Przyjrzyjmy się kursom otwarcia na zwycięstwo w Finale Pucharu Stanleya. Wszystkie kursy pochodzą z FanDuel Sportsbook.

Kursy na Finał Pucharu Stanleya: Oilers vs. Panthers

  • Oilers +106
  • Panthers -128

Panthers wchodzą do finału jako faworyci z kursem -128, co oznacza, że mają 56,14% szans na zdobycie Pucharu Stanleya. To będzie ich trzeci występ w finale od dołączenia do ligi w sezonie 1993-1994, jednak w poprzednich dwóch próbach nie udało im się zdobyć trofeum. W 1996 roku przegrali z Colorado Avalanche, a w ubiegłym roku w pięciu meczach ulegli Vegas Golden Knights.

Tymczasem Oilers szukają swojego pierwszego Pucharu Stanleya w erze Connora McDavida. Ostatni raz Oilers grali w finale w 2006 roku, kiedy to w siedmiu meczach przegrali z Carolina Hurricanes. Ostatnie zwycięstwo w Pucharze Stanleya zanotowali w 1990 roku.

Panthers zakończyli sezon zasadniczy z 110 punktami, o sześć więcej niż Oilers, którzy zdobyli 104 punkty, co oznacza, że Florida będzie miała przewagę własnego lodu, co znacząco przyczynia się do ich statusu faworytów w zakładach bukmacherskich.

Czy tym razem Panthers zdołają przełamać klątwę i zdobyć upragniony Puchar Stanleya? A może to Oilers z McDavidem na czele triumfują i przywrócą chwałę Edmonton? Odpowiedzi na te pytania poznamy w nadchodzących emocjonujących meczach finałowych.