Oficjalne potwierdzenie znacznych zmian w Manchesterze United.

Wielkie zmiany w Manchesterze United właśnie zostały oficjalnie potwierdzone. Sir Jim Ratcliffe, miliarder i prezes firmy INEOS, stał się nowym współwłaścicielem klubu. To długo omawiany krok, który finalnie został ogłoszony przez klub dokładnie 24 grudnia.

Decyzja o przejęciu udziałów przez Ratcliffe’a została ogłoszona przez Manchester United w oficjalnym komunikacie. Miliarder nabył 25 procent udziałów w klubie, a wartość tego zakupu wyniosła 1,25 miliarda funtów.

INEOS, firma Ratcliffe’a, przejęła kontrolę nad sekcją piłkarską klubu, a sam Ratcliffe zapowiedział dalsze inwestycje o łącznej wartości 300 milionów dolarów. Te środki mają być wykorzystane do przyszłych inwestycji w infrastrukturę Old Trafford.

Dodatkowo, Ratcliffe będzie pełnił funkcję odpowiedzialnego za transfery w klubie.

Nie oczekuje się jednak, aby te zmiany miały natychmiastowy wpływ na zbliżające się okienko transferowe. Manchester United potrzebuje wzmocnień, gdyż obecny skład nie zapewnia sukcesów.

Wystarczy spojrzeć na aktualną pozycję drużyny po 18 kolejkach Premier League – zajmuje ona dopiero ósme miejsce, przegrywając już osiem spotkań i mając ujemny bilans bramkowy.

Klub podkreślił, że finalizacja umowy zależy od uzyskania niezbędnych zgód od organów regulacyjnych, w tym Premier League.

Ratcliffe, wyraził swoją satysfakcję z faktu, że jako lokalny kibic ma teraz szansę na współzarządzanie klubem. Podkreślił również, że chociaż klub cieszył się sukcesem komercyjnym, to potencjał na polu sportowym nie został ostatnio w pełni wykorzystany.