Przegrana Korei Południowej z Indonezją eliminuje ją z olimpijskiego turnieju piłkarskiego

Po raz pierwszy od 1984 roku, reprezentacja Korei Południowej w piłce nożnej mężczyzn nie weźmie udziału w olimpijskim turnieju. W czwartek, w ćwierćfinale Pucharu Azji U-23, Koreańczycy przegrali w rzutach karnych z Indonezją.

Trzy najlepsze drużyny turnieju zakwalifikują się do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Indonezja awansowała do najlepszej czwórki, pokonując Koreę 11-10 w serii karnych po tym, jak w regulaminowym czasie gry i dogrywce padł remis 2-2.

Indonezję na prowadzenie wyprowadził Rafael Struick już w 15. minucie, jednak przed przerwą Komang Teguh zdobył bramkę samobójczą, wyrównując wynik. Niedługo później Struick ponownie wpisał się na listę strzelców.

Wyrównanie dla Korei zdobył Jeong Sang-bin, który strzelił bramkę na 14 minut przed końcem, mimo że Korea grała w dziesiątkę od kilku minut po tym, jak Lee Young-jun otrzymał czerwoną kartkę.

W decydującej serii rzutów karnych Lee Kang-hee nie trafił do siatki, co pozwoliło Pratamie Arhanowi zdobyć zwycięski gol.

Dzień wcześniej Japonia pokonała gospodarzy z Kataru 4-2 po dogrywce, zachowując szansę na ósmy z rzędu udział w igrzyskach olimpijskich.

Japonia wyszła na prowadzenie dzięki bramce Fuki Yamady, ale Ahmed Al-Rawi i Jassem Gaber strzelili gole, dając Katarowi przewagę. W połowie drugiej połowy Seiji Kimura wyrównał na 2-2, a w dogrywce Mao Hosoya i Kotaro Uchino zapewnili Japonii zwycięstwo.

W piątek, obrońca tytułu Arabia Saudyjska zmierzy się z Uzbekistanem, podczas gdy Irak stanie do walki z Wietnamem.

Drużyna, która zajmie czwarte miejsce, zmierzy się w maju z Gwineą w barażach o miejsce na igrzyskach w Paryżu.