Jan Holoubek w nowym świetle: „Doppelgänger. Sobowtór” w kinach Helios 14.12

W czwartek, 14 grudnia, miłośnicy kina będą mieli okazję obejrzeć „Doppelgänger. Sobowtór” w kinach Helios. Film ten, uhonorowany na tegorocznym FPFF w Gdyni za najlepszą reżyserię, zdjęcia i drugoplanową rolę męską, jest drugim dziełem Jana Holoubka po zapadającym w pamięć „25 lat niewinności”. Produkcja ta prezentuje Jakuba Gierszał w roli agenta służb specjalnych, który przybiera obce tożsamości, ale w miarę realizacji zadania traci kontakt ze sobą. Zapraszamy do sieci kin Helios!

Narodowe Centrum Kultury, Polski Instytut Sztuki Filmowej i sieć kin Helios zapraszają na spotkanie i dyskusję przed projekcją najnowszego dzieła Jana Holoubka – „Doppelgänger. Sobowtór”. W wydarzeniu weźmie udział Rafał Listopad, montażysta filmu, wielokrotnie nagradzany przez Polską Akademię Filmową za najlepszy montaż, oraz Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i ambasador programu Kultura Dostępna w kinach. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00 w Kinie Helios w Tomaszowie Mazowieckim. Bilety dostępne są na stronie kina.

Jan Holoubek, reżyser filmu, wyznacza nowe szlaki w swojej twórczości. Nie poszukuje sztuki dusznej ani eksperymentów z formą, ale dąży do bycia doskonałym rzemieślnikiem. W „Doppelgänger” połączył dwa gatunki – thriller i dramat psychologiczny – tworząc interesujący film opowiadający historię dwóch światów oraz tożsamości zagubionej i skradzionej. Jakub Gierszał i Tomasz Schuchardt stworzyli niesamowitą relację na ekranie, tworząc dynamiczny duet w polskim kinie.